Viikoilla 23 - 25 rangella lyödään matoilta.

 

InterClub Talin osakilpailu 18.5.

ke 19. toukokuuta 2021 09.25.00

Tiistaina 18.5. Tali avasi kauden ensimmäisen neljän seuran InterClub ottelun. Mukana ottelussa on Tali, Master Golf, Sarfvik sekä Espoon Golfseura. Tummat pilvet kiersivät Talin kenttää koko iltapäivän, ja muutaman otteeseen ladyt joutuivat kaivamaan sateenarjot esiin. Suuremmilta sateilta onneksi vältyttiin. Perinteistä illallista ei järjestetty vallitsevan koronatilnateen takia, mutta kaikki saivat kierrokselle mukaan maittavat eväspussukat.

Voiton kauden ensimmäisessä osakilpailussa vei Talin joukkue. Joukkueessa mukana oli Mariel Häkkinen, Katariina Tanner, Henriette Heikel & Sylvi Beck.

Parhaimman henkilökohtaisen tuloksen pelasi Talin  Mariel Häkkinen tuloksella 34 pistettä.

Pistetilanne

HGK 97p

SGC 91p

Master 79p

EGS 77p

Seuraava osakilpailu pelataan Master golfissa 15.6.2021 

 

Takaisin uutisiin